SPORTAS KAIP ŠVIETIMO IR ĮTRAUKTIES PRIEMONĖ

Vasaros atostogų metu atlikti darbai nebuvo veltui. Prieš pat mokslo metus gavau patvirtinimą jog esu pakviesta dalyvauti tarptautiniuose Erasmus+ programos mokymuose Ispanijoje. Mokymai „Sports as a tool for education and inclusion“ 2018 (Sportas kaip švietimo ir įtraukties priemonė) vyko Navaros regione Alsasua miestelyje, rugsėjo 23 – 29 dienomis. Dalyviai atvyko iš 13 skirtingų Europos šalių (iš viso 25 žmonės tarp kurių 2 lietuviai), bendravimas vyko anglų kalba. Visą savaitę buvome lyg didelė mokinių klasė su kruopščiai suplanuota veikla. Darbus pradėjome nuo susipažinimo žaidimų, savęs pristatymo, komandų formavimo. Mokymų vadovai perteikė žinias, problemas, galimybes susijusias su sportu kaip priemone švietimo ir įtrauktiems srityse. Teorines žinias taikėme praktiškai ir ieškojome įvairių galimybių kaip per sportą į visuomenės gyvenimą įtraukti lengvai pažeidžiamus narius (senjorai, vaikai, neįgalieji, imigrantai, socialinių problemų turintys asmenys ir kt.). Taip pat dalinomės savo žiniomis ir gerąja patirtimi, diskutavome apie bendrų veiklų ateityje galimybes.

Šie mokymai tai neįkainojama patirtis kurią suteikė Erasmus+ programa. Ji žmogui leidžia tobulėti profesinėje bei asmeninėje plotmėje. Mokymų kelionės išlaidas (90%) finansuoja Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra.

Kūno kultūros mokytoja Jūratė Ažubalytė

Mokymai Ispanijoje_2