EDUKACINĖ IŠVYKA Į MOLĖTŲ ASTRONOMIJOS OBSERVATORIJĄ

2018 m. spalio 18 d. buvo organizuota projekto „ Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacinė išvyka „ Astronomija ir kosminiai reiškiniai“ į Molėtų astronomijos observatoriją. Į šią edukacinę išvyką vyko I kurso TP- 18 grupės mokiniai.

Išvykos metu mokiniai buvo supažindinti su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis.  Kiekvienas galėjo savo rankose pakiloti meteoritą,  įsitikinti kad jis sunkus ir panašus gryną geležį. Išvyka vyko dieną,  tad žvaigždžių stebėti negalėjome. Observatorijos kupole išvydome didžiulį teleskopą, kurio bendra masė net 24 tonos. Grįžome supratę, kad kosmosas didžiulė neįmintų mįslių erdvė, žavinti mokslininkus ir tuos, kurie mėgsta pažvelgti į žvaigždes.

Istorijos vyr. mokytoja Asta Petrulienė ir geografijos vyr. mokytoja Irena Baltrukėnienė