SALDŽIŲJŲ PATIEKALŲ GAMYBOS PAMOKOS UTENOS REGIONINIAME PROFESINIO MOKYMO CENTRE

2019 m. kovo 19 d. virėjo modulinės profesinio mokymo programos pirmo kurso VR -18 grupės mokiniai su profesijos mokytoja metodininke Nijole Vasiliauskiene vyko į Utenos regioninio profesinio mokymo centro sektorinį praktinio mokymo centrą, kuriame toliau tobulino virėjo profesines kompetencijas.

Duonos ir konditerijos gaminių laboratorijoje vyko praktinio mokymo pamokos. Praktines pamokas vedė konditerijos profesijos mokytoja Aida Tuzienė. Mokytoja pirmiausia supažindino su receptūra, kuria naudojantis, gaminome sviestinės tešlos lazdeles. Mokiniai gamino sausainius, juos dekoravo, kepė ir degustavo.

Konditerijos skyriuje būsimos virėjos, naudojantis plakimo mašina ir kitais įrenginiais, gamino saldžios grietinėlės kremą, juo dekoravo tortą „Juodasis princas“. Pagamintą tortą puošė šokoladiniu glajumi ir šviežiomis braškėmis. Konditerijos gaminių technologija reikalauja ypač didelio kruopštumo, kantrybės, atidumo, meniškumo kompetencijų. Todėl sektoriniuose mokymo centruose išmoktos pamokos yra labai naudingos mokiniams, nes jų metu įgyjama naujų kompetencijų, tobulinami profesiniai įgūdžiai, išmokstama dirbti komandoje.

Dėkojame mokyklos vadovams už galimybę išvykti į profesinio mokymo centrus ir visapusiškai tobulėti.

Profesijos mokytoja metodininkė Nijolė Vasiliauskienė