Profesinio orientavimo pamokos Antašavos mokyklos – daugiafunkcio centro mokiniams

Kupiškio technologijos ir verslo mokykla palaiko glaudžius ryšius su Kupiškio ir kitų rajonų bendrojo ugdymo mokyklomis. Vienas iš bendradarbiavimo tikslų – vykdyti profesinio orientavimo veiklas, supažindinti mokinius su įvairiomis profesijomis, suteikti jauniems žmonėms kuo daugiau informacijos apie profesinį mokymą, karjeros galimybes.

2019 m. kovo 27 d. susipažinti su virėjo profesija atvyko Kupiškio rajono Salamiesčio pagrindinės mokyklos skyriaus Antašavos mokyklos – daugiafunkcio centro 5 – 10 klasių mokiniai, lydimi vyresniosios mokytojos Ritos Brazauskienės. Profesinio orientavimo pamokos vyko maisto ruošimo technologijos laboratorijoje. Mokinukai buvo labai žingeidūs, domėjosi laboratorijos įranga ir noriai įsijungė į daržovių užkepėlių gamybos procesą. Maisto ruošimo technologijos mokytojos paaiškino, kad, norint pagaminti patiekalą, reikia turėti jo gamybos aprašymą. Mokinukams buvo pateiktos technologinės kortelės, kuriomis naudodamiesi, jie gamino daržovių apkepėles, jas kepė ir dekoravo. Mokiniai mokėsi išpjaustyti papuošimus iš porų, pomidorų, alyvuogių, morkų, agurkų. Kol daržovių apkepėlės kepė, maisto ruošimo technologijos mokytoja Nijolė Vasiliauskienė mokė lankstyti servetėles, serviruoti stalą. Žinoma, linksmoji ir maloniausia dalis vaikams buvo pagamintų patiekalų degustavimas ir aptarimas.

Maisto ruošimo technologijos mokytojos Nijolė Vasiliauskienė ir Gailutė Tamašiūnienė – Latvė