VIRĖJŲ KOMPETENCIJŲ TOBULINIMAS UTENOS REGIONINIAME PROFESINIO MOKYMO CENTRE

2019 metų gegužės 14 dieną virėjo modulinės profesinio mokymo programos pirmo kurso VR – 18 grupės mokiniai su profesijos mokytoja Nijole Vasiliauskiene vyko į Utenos regioninio profesinio mokymo centro sektorinį praktinio mokymo centrą, kuriame toliau tobulino virėjo profesines kompetencijas. Praktinio mokymo pamokos vyko pyrago ir konditerijos gamybos laboratorijoje. Praktines pamokas vedė konditerijos profesijos mokytoja Aida Tuzienė. Mokytoja supažindino mokinius su kapotos tešlos, šokoladinių sausainių receptūromis ir įrengimais, kurie bus naudojami konditerinių kepinių gamybos procese. Naudojantis tešlos kočiojimo mašina, mokiniai turėjo galimybę pagamintą tešlą iškočioti, susipažinti su šio technologinio įrenginio veikimo principu. Praktinių pamokų metu mokiniai formavo ir kepė kapotos tešlos, šokoladinius sausainius. Naudojantis pateikta receptūra, mokiniai pirmą kartą išmėgino jėgas gamindami karamelės saldainius. Juos gaminant reikėjo naudoti specialius termometrus. Tai buvo nauja patirtis, gaminant saldžiuosius patiekalus. Praktinės pamokos būsimiems virėjams buvo labai naudingos. Įgijome naujų kompetencijų  ir profesinių įgūdžių.

Profesijos mokytoja metodininkė Nijolė Vasiliauskienė