SUSITIKIMAS SU BENDRUOMENĖS PAREIGŪNĖMIS

Lapkričio 11 d. Kupiškio technologijos mokykloje vyko pirmo kurso mokinių susitikimas su Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnėmis Ineta Baronaite ir Danguole Baliuviene. Pareigūnės mokiniams ne tik pasakojo apie smurto artimoje aplinkoje atpažinimo kriterijus, bet ir  kokių veiksmų reikia imtis, kilus įtarimui dėl galimo smurto  artimoje aplinkoje. Pateikė praktines užduotis, mokė kaip reikia atpažinti skirtingas smurto rūšis.  Supažindino su  įstatymu, kuris apibrėžia smurto artimoje aplinkoje sampratą, nustato smurto artimoje aplinkoje subjektų teises ir atsakomybę, prevencijos priemonių įgyvendinimą, pagalbos smurto artimoje aplinkoje atveju teikimą ir apsaugos priemonių smurtą patyrusiam asmeniui taikymą. Smurtas artimoje aplinkoje yra žmogaus teisių ir laisvių pažeidimas.

Nepamirškime, kad nuo mūsų, suaugusiųjų, dėmesingumo ir jautrumo labai priklauso, kaip jaučiasi, elgiasi, kokias vertybes ir gebėjimus ugdosi mūsų vaikai.

Socialinė pedagogė metodininkė Jovita Mačienė