ERAZMUS +VIZITAS VARŠUVOJE

Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos profesijos mokytojos Dalia Viržintienė, Nijolė Vasiliauskienė ir Teresė Butkevičienė vyko į Lenkijos Respubliką, Varšuvą, dalyvauti projekto „Tarptautiškumo strategijos įgyvendinimas profesiniam mokymui stiprinti“ Nr. 2020-1-LT01-KA116-077679 mobilumo vizite nuo 2020 m. liepos 27 d. iki 2020 m. rugpjūčio 2 d.  Vienos savaitės vizito metu profesijos mokytojos susipažino su Lenkijos švietimo sistema, lankėsi Varšuvos Technikum Nr.20 w Zespole Szkol Nr. 11 im. Wladyslawa Grabskiego, Techni Schools sp z.o.o., Zespol szkol hotelarsko – turystyczno – gastronomicznych Nr.1, Technikum hotellarko – turystyczno – gastronomiczne Nr. 21, Zespol Szkol Spožywczo – Gastronomicznych mokyklose.

Lenkijoje taip pat vyksta profesinio mokymo reformos darbai. Profesinio mokymo reformos tikslas – išnaudoti jaunų žmonių potencialą ir paskatinti juos rinktis profesines mokyklas kaip patrauklų ugdymo kelią ir asmeninio tobulėjimo galimybę. Lenkija planuoja atidaryti dviejų lygių profesines mokyklas ir atkurti technikumus, kuriuose mokymas truktų 5 metus. Šių mokyklų veiklos pagrindas – artimas bendradarbiavimas su darbdaviais.

Vizito metu profesijos mokytojos pagilino profesinės anglų kalbos kompetencijas, susipažino su Lenkijos švietimo mokymo programomis, apžiūrėjo profesinių mokyklų mokymo bazę, pasidalino gerąja patirtimi, išklausė Lenkijos profesinių mokyklų vadovų ir mokytojų pasisakymus, diskutavo apie ugdymo proceso organizavimą  atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją.

Vizito metu mokytojai aplankė žymiausias Varšuvos vietas ir simbolius: Kultūros ir mokslo rūmus, Šopeno muziejų, Lenkijos žydų istorijos muziejų, Varšuvos universiteto bibliotekos sodą, Varšuvos karališkąją pilį, senamiesčio turgaus aikštę, Koperniko mokslo centrą,  turėjo galimybę aplankyti nuostabaus  grožio Varšuvos bažnyčias.

Vizito Lenkijos Respublikoje, Varšuvoje, dalyviai