MOKYKLA DALYVAVO MIESTO ŠVENTĖJE „DERLIAUS DĖDĖ KVIEČIA“

Rugsėjo 25 dieną, surinkusi gražiausias lauko gėles ir nuėmusi užderėjusį derlių, įrengusi senovinės kupiškėniškos trobos „kiemelį“ su edukacijos, kūrybinės veiklos, prekybos, blynų kepimo ir vaišinimo vietomis, mokyklos bendruomenė dalyvavo Kupiškyje vykusioje rudens šventėje „Derliaus dėdė kviečia“.  Miesto aikštės centre įsikūręs mūsų kiemelis traukė šventės dalyvius ir sklindančių kepamų blynų kvapu, įvairiomis edukacijomis – siuvimu, tinklo nėrimu, mezgimu, medžiaginių lėlių  paroda ir gamyba, bet svarbiausia – gera nuotaika, liaudiškomis dainomis, širdies dosnumu ir vaišingumu… Visi, kas tik norėjo, buvo pavaišinti virėjos Jolitos kepamais blynais iš „razavų“ miltų, kuriuos šventės dalyviai ragavo kartu su mokyklos darbuotojų išvirtomis naminėmis obuolių, aronijų košėmis. Visus norinčius buvome pasiruošę išmokyti megzti kojines, siūti lėles bei kitus reikalingus buityje siuvinius, nerti žvejų tinklą ir t.t. Šventėje buvo galima įsigyti įvairiausių pirkinių, mes prekiavome kelių rūšių bandelėmis, mokyklos žemėje užaugintų grūdų miltais („razavais“ – vieno malimo).

Kasmet tokių rudens švenčių metu mūsų mokykla stengiasi išlaikyti bendrumo jausmą, pabūti drauge, prisiminti mūsų senolių išmintį ir tradicijas, kurios išugdė mumyse pagarbą žemei, gamtai, namams ir tėviškei. Kad tradicinė šventė įgytų vis kitą atspalvį, kad mūsų dalyvavimas šventėje būtų įsimintinas, patrauklus, trauktų visų žvilgsnį ir akį, mes visi  įdedame daug darbo, pasitelkiame savo išmonę, vaizduotę, kūrybiškumą. Prie sėkmingo dalyvavimo miesto šventėje prisidėjo didelis būrys mokyklos darbuotojų. Visus darbui subūrė gimnazijos skyriaus vedėja D.Daukšienė. Nuoširdžiai dėkojame visiems, prisidėjusiems ir dalyvavusiems šventėje „Derliaus dėdė kviečia“. Mūsų sėkminga veikla šventės metu įspūdingai reprezentavo mokyklą.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raimonda Domžienė