PROFESINIO ORIENTAVIMO PAMOKOS

2022 metų birželio 27 dieną Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje lankėsi Kupiškio r. Rudilių Jono Laužiko universalus daugiafunkcinio centro vasaros stovyklos vaikai,  kuriuos lydėjo centro direktorius Saulius Kulnickas ir projektų vadovė Vaida Arlauskienė. Stovyklautojai apžiūrėjo mokyklos erdves, susipažino su pardavėjo, mechaniko, virėjo  specialybėmis, dalyvavo viktorinoje Kahoot platformoje. Su pardavėjo profesija supažindino profesijos mokytoja Teresė Butkevičienė, su mechaniko specialybe  – profesijos mokytojas Vygandas Užkuras. Vaikams  buvo labai smalsu sužinoti, kas gi vyksta mokyklos maisto ruošimo technologijos laboratorijoje. Atvykusius svečius šiltai pasitiko maisto ruošimo technologijos profesijos mokytojos Nijolė Vasiliauskienė ir Gailutė Tamašiūnienė – Latvė. Mokytojos su vaikais gamino picas, plakė apelsinų kokteilius, apžiūrėjo maisto gaminimui reikalingus įrenginius. Pasibaigus edukacinei pamokėlei,  visi stovyklautojai vaišinosi pačių pagamintais skanėstais.

Žaismingas mokinių įtraukimas, pristatant profesijas, dažnai nulemia ir profesijos pasirinkimą.